Шовкопряд непарний(Lymantria dispar)

176,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Шкідники плодових культур.
Гусениці ушкоджують понад 600 видів. Найбільш віддає перевагу рослинам з 5 ботанічних сімейств: розоцвітих Rosaceae, букових Fagaceae, березових Betulaceae, вербових Salicaceae та соснових Pinaceae, а також рутових Rutaceae, кленових Aceraceae та липових Tiliaceae. Гусениці об'їдають бруньки, листя та генеративні органи. Живляться верхівковим листям дерев, що містять дубильні речовини і уникають рослин, багатих алкалоїдами, терпенами та ефірними оліями. З плодових культур частіше ушкоджуються яблуня, груша, вишня, черешня. Крім того, гусениці повсюдно шкодять винограду, грецькому горіху, інжиру. Шкода відзначена на кукурудзі та ін. польових культурах.
Статевий диморфізм: у самки крила брудно-білі з чорними зигзагоподібними лініями (розмах крил до 75 мм), у самця - буро-сірі з широкими поперечними смугами (розмах крил до 45 мм). Черевце самки товсте, масивне, вкрите густими чорними волосками, черевце самця - тонке, вусики перисті. Задні крила бурі з світлішою бахромкою.
Середня плодючість 300-600 яєць, максимально – до 1200; в одній кладці – до 700 яєць. Самки відкладають яйця, перешаровуючи та покриваючи їх волосками зі свого черевця, що надає кладкам вигляду золотисто-коричневих подушечок. Метелики прикріплюють їх до стовбурів дерев, парканів та ін. При масовому розмноженні самки відкладають яйця у випадкових місцях - на валунах, пнях, сухому хмизу та ін.
Розвиток ембріонів продовжується 24-30 днів. Вихід гусениць навесні сильно розтягнутий (до місяця) і відбувається за середньодобової температури не нижче 6°С.
Молоді гусениці покриті дуже довгими волосками, що перевищують розмір тіла, що сприяє перенесенню вітром на значні відстані. Гусениці, що відродилися, виповзають по стовбурах на крону, де харчуються розпускаючим листям. Заляльковуються гусениці наприкінці весни - початку літа на гілках та стовбурах дерев. Лялечки світло-жовті з чорними плямами та крапками, прикріплюються до субстрату за допомогою шовкового пояска головою вгору. Фаза лялечки триває близько 2 тижнів. Зимують діапазуючі яйця на стадії гусениці, що цілком сформувалася, в яйцевій оболонці на штамбах і товстих сучках.
Літ метеликів починається наприкінці червня.Першими починають літ самці,на кілька днів раніше самок. Самки важкі, зазвичай не літають і сидять на корі стволів. Самці, особливо у вечірній час, жваво літають і розшукують самок, до яких їх приваблюють, і відносно великих відстаней, сексуальні атрактанти (феромони).
Вступаючи у дорослу фазу свого життєвого циклу, істоти цілеспрямовано шукають собі пару. Самці метеликів літають, а самки – ні, що означає, що дані про популяцію DATCP повністю засновані на чоловічому сегменті виду.
Вилов самців також допомагає визначити, куди направити програми обприскування, щоб зменшити кількість метеликів наступного року.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.