Міль північноамериканська томатна (Keferia lycopersicella)

160,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Широкий поліфаг, ушкоджує рослини з 33 ботанічних родин. Основною рослиною-живителем є томат, але ушкоджує також баклажани і картоплю. Може розвиватися на бур’янахSolanum carolinense ,S. xanthii, S. umbelliferum, S. bahamense , але не пошкоджує перець, тютюн, а з бур'янів роду Solanum - паслін чорний S. nigrum .
Тіло гусениці сірувато-зеленого кольору, середньо- і задньогрудні сегменти - насиченого пурпурового забарвлення, черевні сегменти - з пурпуровими плямами, що формують приспинний та пристигмальний ряди. На старших стадіях розвитку досягають довжини 8 мм.
Вона пошкоджує квітки, листки, плоди томатів. Після народження личинки 1-ї та 2-ї стадій активно розповзаються в пошуках харчування та вбурюються в листки або плоди. В процесі впровадження вони в'ють над собою сітку з павутини. В результаті харчування гусениць 1-2-го віків на листках утворюються світлі плями, які добре помітні при візуальному огляді рослин.
У листі гусениці роблять міни харчуючись мезофільною тканиною. Гусениці 3-4-го віків харчуються, перебуваючи в складеному або скрученому листі, всередині плоду або стебла. Нерідко гусениці вбурюються з краю чашечки плода замість того, щоб скручувати лист. При високій щільності (заселенні 50% плодів) гусениці можуть вбурюватися в інших місцях. Вони проникають в плід на глибину 0,9-1,9 см.
Імаго томатної молі найбільш активне в сутінках і на світанку, в денний період метелик ховається серед листя рослин-господаря.

Для запобігання занесення шкідника на територію України потрібно окрім фітосанітарної експертизи об'єктів регулювання, проводити моніторинг наявності чи відсутності томатної молі в польових умовах за допомогою спеціалізованих феромонних пасток, згідно з результатами досліджень , найбільше число самців було спіймано саме таким чином у період з 7 до 11 ранку.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.