Міль яблунева горностаєва (Yponomeuta malinellus)

130,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Шкідник ушкоджує яблуню. Зустрічається повсюдно у місцях її зростання. Пошкоджує лише листові пластинки. Оголені гілки покриті павутинними гніздами. Розвивається одна генерація на рік, зимують гусениці першого віку.
Личинки змінюються по мірі зростання від темно-сірих до жовтувато-сірих, а розмір чорних плям змінюються. Можна знайти різних личинок в одному павутинні. Розмір дорослих личинок становить від 18 до 25 мм.
У дорослих особин чисто-білі передні крила (іноді з легким сірим нальотом у центрі) із чорними крапками.Має білу голову з білими щупиками.
Поява дорослих комах спостерігається через 37-42 дні після цвітіння яблуні, що триває близько півтора місяця.
Вдень метелики нерухомі, сидять на нижній стороні листової пластинки та інших затінених місцях. Активний літ комах починається перед сутінками і триває дотемно.
Період спарювання починається через два тижні після виходу метеликів із лялечок і проходить у вечірні години. Через 5-6 днів самки приступають до відкладання яєць. Кладка закінчується у другій половині липня. Яйця метелики відкладають групами (15-60 шт.) на гілки яблуні. Плодючість самки - від 20 до 100 яєць.
Ембріональний період триває 8-15 днів.
Личинка (гусениця) виходить із яйця, але залишається зимувати під вологонепроникним щитком. До зими вона харчується яйцевою шкаралупою та корою дерева, при настанні морозу впаде в заціпеніння.
Вихід гусениць з-під щитків спостерігається у другій половині квітня під час переходу середньодобової температури за межі +12°C. У першому віці гусениці мінують листя, виїдаючи м'якоть і залишаючи недоторканою нижню та верхню шкірку.Залишивши міни, гусениці приступають до плетіння павутинних гнізд. Листя скріплюється попарно, гусениці харчуються і обгризають їх. Пошкоджений лист буріє, скручується та опадає. Часто листя об'їдається повністю до основних жилок, після чого гусениці переходять на сусідні гілки та утворюють колонії павутинних гнізд. Гусениці пересуваються від вершини до основи гілки, повністю знищуючи листя. На сусідні гілки переміщуються усією колонією. Найбільш сприятлива для розвитку гусениць суха і спекотна погода. Кожна гусениця плете свій кокон.
Лялечка. Поява лялечок спостерігається у першій декаді червня. Вони знаходяться у білих щільних коконах, склеєних у компактні пачки. Лялечка розвивається 7-14 або 15-20 днів.
Імаго відроджуються через 37-42 дні після цвітіння яблуні. Літ розтягнутий і продовжується з кінця липня до кінця серпня.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.