Муха середземноморська плодова (Ceratitis capitata)

234,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Є серйозним шкідником та широким поліфагом, ушкоджуючи більше 200 видів рослин, не споріднених між собою. Таких як - апельсин, мандарин, авокадо, хурма, інжир, кава, банан, лимон, суниця, гранат, абрикос,яблуня, слива, черешня, виноград, фінік, томат, баклажан, перець та ін. Личинки харчуються плодами, викликаючи їхнє передчасне опадання.
Середземноморська плодова муха довжиною 4,5 мм.Очі винно-червоні, у
живих особин із зеленим блиском.Груди блискуче-чорні, з жовто-білими плямами, плечі з характерними білими кільцями. Крила з уривчастими широкими поперечними смугами попелясто-сірого кольору з жовтуватим відтінком.Яйце довге, 0,5-0,9 мм, кремувато-біле,загостреними кінцями, з видним у мікроскоп сітчастим малюнком. Личинка напівпрозора, білувато-жовта або рожева, 7-10 мм, складається з 12 члеників. Пупарій має довжину 4-5 мм, овальний, трохи витягнутий, від жовтого до темно-коричневого кольору, з помітною сегментацією та задніми дихальцями.

Муха відкладає яйця в плоди, що дозрівають. Самка гострим кінцем
яйцеклада проколює шкірку плода та відкладає від 1 до 20 яєць. Кожна самка за період життя може відкласти від 300 до 1000 яєцьЗявившись з яєць через 1-2 дні личинки проникають у м'якоть плода.Розмір личинок, що тільки що відродилися, до 1 мм,їх важко виявити у зернистій структурі м'якоті. У міру загнивання пошкоджених ділянок личинки пересуваються усередині плодів. Процес харчування триває 2-3 тижні. Личинки, що впали, з пошкодженими плодами, йдуть на невелику глибину в грунт,
де відбувається їхнє заляльковування.Пошкоджені плоди зовні мало відрізняються від здорових, але вони продавлюються.На яблуках, апельсинах, грушах, айві пошкоджені місця тверднуть і темніють.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.