Златка ясенева смарагдова (Agrilus planipennis)

384,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Генерація однорічна, але в окремих випадках 2-річна. Жуки активні із середини травня до серпня.
Яйця відкладаються на поверхню та в тріщини кори з початку червня до кінця липня. Личинки харчуються камбіальним шаром із середини червня до середини жовтня; личинка останнього віку зимує в ляльковій камері, розташованій у заболоні або корі. Заляльковування відбувається наприкінці квітня - травні, у деяких випадках пізніше.
Жуки живляться листям у кронах дерев, жуки активні з 6.00 до 17.00 в залежності від погоди, можуть перелітати дистанцію до 1 км. У погану погоду та вночі жуки часто ховаються у тріщинах кори чи листі. Самці зазвичай живуть 2, самки – 3 тижні. Самки відкладають 68-90 яєць поодинці на поверхню кори столів та нижні частини головних гілок. Личинки зявляються через тиждень. Личинки 1-го віку вбуравлюються в кору і досягають камбіального шару, де живляться лубом і заболонню. Протягом літа личинка проходить 4 стадії. Ходи сильно вигнуті, забиті буровим борошном, що розширюються в міру зростання личинки. Молоді жуки протягом 1-2 тижнів прогизають вихідний канал. Льотні отвори типові для Agrilus "D"-подібної форми, шириною 3-4 мм.
Жуки зазвичай вражають дерева, що відкрито стоять, особливо на узліссях, але можуть нападати на дерева, що стоять у глибині лісу. Заражені дерева гинуть через 3 роки після початку заселення, але за масового зараження загибель відбувається протягом 1-2 років.
Заражені дерева зазвичай мають розріджену крону, листя раніше жовтіє, уздовж старих ходів з'являються здуття та тріщини, розвиваються вторинні пагони вздовж стовбура та головних гілок. На 3-й рік зараження багато гілок відмирають, крони сильно розріджуються, є численні льотні отвори, стовбури вкриті тріщинами.
Хоча Agrilus planipennis може літати на відстані до кількох кілометрів,ще одним важливим фактором його розповсюдження є переміщення дров,дерев, колод, пиломатеріалів, деревини з корою чи тріски.
Виліт жуків відбувається з весни (кінець квітня – початок травня) та протягом усього наступного літа.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.