Стебловий (кукурудзяний) метелик — Ostrinia nubilalis Hb.

130,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Гусінь цього шкідника пошкоджують понад 200 видів рослин: сорго, рис, овес, жито, ячмінь, чуміза, горох, соя, люпин, конюшина, картопля, томати, перець, тютюн, соняшник, сафлор, рами, бавовник, кенаф, кунжут, мак та інші. Найсильніше шкодять кукурудзі, втрати можуть становити до 40% від урожаю, що формується.
Горизонтальні ряди отворів у молодому листі внаслідок харчування личинок дозволяють рано виявити наявність кукурудзяного метелика. Пізніше бурове борошно та отвори легко видно на стеблі або на апікальній частині качанів кукурудзи. Утворені гусеницями ходи послаблюють стебла, тому вони ламаються у вітряну погоду.
Внаслідок харчування личинок усередині стебла кукурудзи руйнується судинна тканина. В результаті рослини, що зазнали серйозного заселення, мають невеликі розміри і дають значно менше зерен на початок.

Імаго характеризуються статевим диморфізмом: самці в середньому дрібніші і пофарбовані темніше за самок (розмах крил 23-32 мм). Тривалість життя 5-20 днів. Плодючість 200-700 яєць, максимально до 1250. Яйця відкладаються групами від 2 до 70 і більше штук у кладці (частіше 20-40), черепицеподібно. Тривалість розвитку яєць 3-9 днів. Гусениці розвиваються протягом 20-45 днів, залежно від температури, досягаючи довжини тіла в останньому 5 віці до 28 мм. Велику частину часу харчуються потай, проробляючи ходи всередині рослин, найчастіше стебел, куди проникають у першому (просо) – третьому (кукурудза) віках. Зимують гусениці, що завершили харчування, всередині рослинних залишків. Лялечки варіюють за забарвленням (від світло-коричневого до темно-бурого) і масою тіла (від 25 до 120 мг). Стадія лялечки триває 10-25 днів.
Літ метеликів відбувається у різні терміни залежно від зони та часто розтягнутий але як правило, збігається в часі з початком викидання волотей кукурудзою. У пошуках місць відкладання яєць імаго здатні пролітати десятки кілометрів. Для початку яйцекладки метелики потребують краплинно-рідкої вологи. Її недолік стримує початок заляльковування гусениць, що перезимували.Під час зимівлі гусениці здатні довго витримувати низькі температури. Ареал має тенденцію до розширення у зв'язку з розширенням зони кукурудзи на зерно та потеплінням клімату.
Теплі, спокойні вечори краще всього підходять для польоту, який зазвичай починається після заходу сонця і закінчується до півночі. Сильний вітер, гроза та температура нижче 18 ° C можуть утримати або зупинити відкладення яєць . Крім того ділянки з густою рослинністю краще всього підходять для спарування, які зазвичай починаються о 22:00, досягають піку в годину ночі та закінчуються на світанку.

У пастку з клейким дном поміщається приманка – диспенсер. Диспенсер містить феромон який приваблює стеблового кукурудзяного метелика в пастку. Потрапивши у пастку, метелики прилипають до спеціального клею, без запаху та без додавання шкідливих речовин.
Феромонні пастки рекомендується вивішувати після появи сходів посівів та використовувати їх до дозрівання та збирання врожаю. Пастки розвішують на кілочках на висоті 1-1,2 метра від землі.
Через 2 – 4 тижні після встановлення пастки запилений або покритий комахами клейову вкладку слід замінити на нову.
Для проведення моніторингу за популяцією стеблового метелика рекомендується використовувати 1-2 пастки на 1 га, а за наявності вогнищ шкідника 1 пастку на 0.25-0.5 га. На індивідуальних ділянках не менше 2 пасток на 100-300 кв. Переглядають пастки через день до початку льоту, а потім щонайменше один раз на тиждень.

Моніторинг
Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.
Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.
Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.

Масовий вилов
Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.
Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.
Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.