Вусач Азіатський(Anoplophora glabripennis)

450,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

A. glabripennis є серйозним шкідником листяних деревних порід. Найбільш шкодитьз них кленам, в'язам (Ulmus), тополі (Populus), вербам (Salix), каштану кінському (Aesculus), шовковиці (Morus alba) та ін. Заселяє вусач також свіжозрубані дерева та колоди.
Жуки в період додаткового харчування завдають відчутної шкоди гілочкам, які надалі гинуть. Однак основну шкоду рослинам завдають личинки, пробуравлюючи ходи всередині стовбура та гілок. Ряд гілок або цілі дерева можуть загинути, якщо щільність заселення личинок висока або рослина була заселена вже давно кілька років тому. Перед остаточною загибеллю дерева з нього зазвичай обламуються основні гілки, що часто відбувається під час сильних вітрів. В результаті утворення личинками вусаня ходів у дереві знижується якість деревини.
Усередині осередку дорослі жуки за рік в результаті розльоту здатні поширюватися на відстань до 300 метрів.
Тіло жука велике (20-35 мм завдовжки та 7-12 мм завширшки) блискуче чорне з білими цятками до 20 штук. Антени довші за тіло з 11 сегментами; кожен сегмент чорний з білувато-блакитними ділянками біля основи.
У своєму природному ареалі A. glabripennis має одно-або дворічний цикл розвитку. Самки відкладають яйця у поглиблення, прогризані ними у корі на гілках дерев. Личинки вилуплюються на 11-й день і починають харчуватися нижнім шаром кори (флоемою), викликаючи цим прогини в корі. Наприкінці 4-го віку личинки переходять на харчування ксилемою і прогризають у деревині широкі та заплутані ходи.Личинки заляльковуються в деревині ранньою весною. Молоді жуки виходять поверхню наприкінці травня, прогризаючи в деревині хід. Місця вильоту жуків (льотні отвори) можна знайти на стовбурах, гілках і на поверхнево розташованому корінні. Літні отвори широкі, круглі діам. 9-11 мм. Під ними зазвичай знаходиться груба дерев'яна потерть. Імаго харчуються корою та листям дерев, завдаючи цим значної шкоди. Жуки вважають за краще нападати на молоді пагони, які надалі в'януть і гинуть. Зимуютья на стадії яйця, личинки або лялечки.
Молоді жуки виходять на поверхню кінця травня, прогризаючи хід. Місця вильоту жуків можна знайти на стовбурі, гілках, надземних частинах коріння дерева. Вилітні отвори широкі, круглі, в діаметрі 9-11 мм, під якими на землі зазвичай знаходиться груба труха.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.