Японський сосновий вусач (Monochamus alternatus)

450,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Пошкоджує сосни (Pinus spp.), смереки (Picea spp.),ялиці (Abies spp.).
Літні отвори діаметром 8-11мм або ходи личинок у деревині.
Наявність бурового борошна та льотнихотворів дає підставу припускати
присутність живих особин вусаня в деревині.
Яйця приблизно 4 ммзавдовжки, молочно-білого кольору і серпоподібні.
Личинки — білі непрозорі безногі, середня довжина яких становить 43 мм дозріла, з бурштиновою головою капсулою і чорним ротовим апаратом.
Лялечки білі, непрозорі, циліндричні, 20-26 мм.
Дорослі особини мають довжину від 15 до 28 мм і ширину від 4,5 до 9,5 мм. Самки більші за самців, але самці мають довші вусики. У самців є
вусики в 2 рази більше за довжину тіла, а у самок вусики в 1,3 рази більше за довжину тіла. Надкрили мають п'ять поздовжніх смуг чорних і сірих прямокутних плям.
Летіть починають в середині квітня – наприкінці червня, залежно від погодних умов. Літ триває близько 2 місяців. Дорослі особини розсіюються та знаходять дерево-господаря для дозрівання і годування. Дорослі часто можуть рухатися на 800 м , зі швидкістю 33 км.
Імаго приваблюють як нещодавно хворі дерева, так і свіжі колоди. Годування відбувається вдень, а спарювання і яйцекладка відбуваються вночі.Потім самки відкладають яйця від 60 до 109 яєць на корі дерева.
Яйця вилуплюються через 6-9 днів. Личинки линяють 4 рази.
Харчуються заболонню і тканинами флоеми рослини-господаря.
Зимівля відбувається на стадії личинки в дерев’яних галереях.
Зрілі личинки будують лялечну камеру, закупоривши отвір тирсою по дереву. Стадія лялечки триває від 17 до 19 днів стадія дорослої особини триває від 6 до 8 днів . З’являються імаго через округлі вихідні отвори.
Цей вид зазвичай має одне покоління на рік.
Зовнішні ознаки інвазії включають круглі отвори ~9 мм в діаметрі
і рубці від яйцекладок на корі. Усередині дерева личинки будують S-подібні і вертикальні галереї наповнені подрібненою деревиною. До заляльковування личинки останнього віку роблять отвори овальної форми,
які вони можуть забити тирсою. Камери лялечки мають U-подібну форму і знаходяться в ксилемі. Усі життєві етапи можуть бути присутні під корою де і можна зустріти імаго та в нещодавно зрубаних деревах.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.