Склівка смородинна (Aegeria tipuliformis)

161,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Пошкоджує різні види смородини, малину, брусниці, аґрус, іноді ліщину, граб. Шкіодять гусениці, вгризаючись у пагони та харчуючись їх серцевиною.Імаго харчуються нектаром квітів та росою. Гусениці відразу після відродження вгризаються у серцевину пагонів. В результаті пошкоджені гілки припиняють зростання, в'януть і усихають.Перетворення повне. Зимують гусениці всередині пошкоджених гілок.
Розмах крил метелика – до 23 мм.
Як і у всіх представників сімейства склівок, черевце струнке, на крилах є прозорі, позбавлені лускатого покриву ділянки. Крила зовні схожі на крила перетинчастокрилих (ос та великих наїзників).
Склівка смородинова покрита синювато-чорними лусочками. Крила прозорі, склоподібні. По зовнішньому краю на передніх крилах проходить оранжева облямівка. Вусики зверху чорного кольору. На лобі біла пляма. Брюшко зверху опоясане жовтим паском. Кінець черевця чорного кольору. Задні крила прозорі, з бахромою сірого кольору.
Яйце овальне, блискуче, жовте. Характеризується наявністю твердої оболонки з сітчастою структурою.
Личинка. Довжина – до 20 мм. Колір білий, із темною спинною лінією. Голова, грудні ноги та грудний щиток коричнево-бурого кольору. Вісім пар ніг.Лялечка напіввільного типу. На кожному сегменті черевця розташовуються два ряди шипиків.Колір буро-жовтий.
Метелики спостерігаються вдень з травня до першої половини липня. Політ метеликів швидкий. Трапляються на квітучих рослинах.Період спарювання проходить з кінця травня до першої половини липня. Запліднені самки відкладають яйця по одному, рідше невеликими групками на гілки та стовбури у місцях ушкоджень. Плодючість представників сімейства склівки варіює від 100 до 1800 яєць. Яйце. Ембріональний розвиток триває 9-15 днів Личинка (гусениця). Після відродження гусениці вгризаються в пагони і харчуються серцевиною. Молоді гусениці зустрічаються на однорічних пагонах, личинки останнього віку – на дворічних і багаторічних гілках.
Зимують гусениці старшого віку всередині пошкоджених ними гілок. У травні вони там же і заляльковуються. Лялечка в травні – на початку червня закінчує свій розвиток. Вона рухлива, перед вильотом метелика висувається через вихідний отвір.
Імаго. Метелики виходять із пагонів через отвори, вигризені гусеницями, і літають у денний час, харчуючись росою та нектаром квітів. Генерація одно- дворічна.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.