Вогнівка сухофруктова мигдалева (Cadra cautella)

124,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Шкідник, що завдає шкоди в складах. Найчастіше мигдальна міль пошкоджує сухофрукти, горіхи, кондитерські вироби, боби, борошно, висівки, овес та інше зерно.
Личинки надають перевагу подробленому, або пошкодженому зерну, насінню, при цьому плетуть павутинні ходи, обплітаючи павутинням поживні субстрати і утворюючи досить щільні комки.

Метелик з розмахом крил 15-22 мм. Голова темно-сіра, з білуватими і бурими цятками.Передні крила сірувато-охристі або темно-сірі, із сірувато-білими вкрапленнями.В основі бахромки вузька світла смуга, що облямовує зовнішній край крила. Задні крила майже прозорі, із сірим відливом. Жилки та зовнішній край набагато темніші. Середня пара шпор задньої гомілки розташовується за серединою гомілки.
Яйце. Довжина – 0,4–0,5 мм, ширина – 0,3–0,35 мм, вага – 0,07–0,1 мг. Форма овальна. Колір білий оболонки. Оболонка яйця покрита зморшками, що утворюють сітку з неправильних багатокутників.
Гусениця. Тіло циліндричне, червоподібне. Довжина – 12–14 мм, ширина – 1,8–2,0 мм.
Лялечка, як і у всіх лускокрилих, має багато ознак дорослої комахи. Тіло її знаходиться у твердій, зовні голій оболонці. Лялечка вогнівки сухофруктової характеризується яскраво вираженим тім'яним швом.

Самка виходить із лялечки і сидить нерухомо на відкритому місці. При цьому її крила трохи розсунуті і опущені, а кінець черевця піднятий. Метелики не харчуються. Оптимальна температура розвитку - +28-32 ° C, оптимальна вологість - 60 %.
Метелики відкладають яйця будь-які поверхні у приміщеннях (складах). Плодючість – 350 яєць протягом усього життя.
Яйце. З розвитком зародка колір оболонки змінюється і стає каламутно-білим, напівпрозорим. У день вилуплення крізь оболонку просвічує темне тіло гусениці.
Гусениця харчується сухими фруктами, горіхами, зернами кукурудзи та продуктами їхньої переробки. До субстратів для харчування гусениць відносяться також кондитерські вироби, шток-лак та лак-сирець. Розвиток гусениць протікає з липня до квітня. Протягом розвитку комаха плете павутині ходи, обплітаючи ними поживні субстрати і утворюючи досить щільні грудки. Закінчивши розвиток, гусениці прагнуть знайти затишне місце для залялькування. У цей час їх можна виявити повзаючими по стінах сховищ.
Заляльковування відбувається у щілинах стелажів, в гофрокартоні, складках тканини, у швах мішків та інших місцях.
Імаго. Метелики вилітають з лялечок і приступають до спарювання та відкладання яєць.

Вогнівка сухофруктова на стадії метелика не харчується. Шкоду приносять гусениці, здатні значно ушкоджувати практично всі запаси рослинного походження: різні сухофрукти, горіхи, зерно багатьох злаків, насіння бавовни та інше.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.