Тютюнова білокрилка (Bemisia tabaci)

166,00
грн.

Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Вид характеризується великою пластичністю, багатоїдністю та високою
швидкістю розмноження. Розвивається на 600 видів рослин. Імаго та личинки висмоктують сік і викликають ослаблення рослин. Імаго B. tabaci є переносником вірусів збудників небезпечних захворювань рослин Личинки виділяють медяну росу, якої розвиваються сажисті гриби, що значно знижують інтенсивніст ьфотосинтезу та дихання листу.
Імаго жовтий з білими крилами. У спокійному стані тримають крила
косо, піднявши їх над тілом, між крилами видно тіло. Яйця грушоподібної форми, блідо-жовтого кольору, на коротких стеблах, у процесі розвитку стають золотисто-коричневими, але не чорніють. У пупарію B. tabaci боки човноподібні, з боків воскові щетинки короткі чи відсутні.
Самки відкладають яйця переважно на нижню сторону листя. З яєць відроджуються личинки-бродяжки, які знаходять відповідне місце для харчування та присмоктуються до рослини.У них редукуються ноги, на спинний бік переміщаються;редуковані частини ротового апарату, вусики та дихальця. Личинки покриваються восковим нальотом, тричі линяють.Ознаки заселення: при;струшування рослин імаго спалахують. Внаслідок харчування личинок листя починають блищати від медяної роси і надалі чорніють від розвитку сажистих грибів. При високій щільності заселення на листі з'являються хлоротичні точки і плями. На листі виявляються білі личинкові шкірки. Скручування листя, мозаїка або жовті жилки можуть вказати на наявність вірусів, які переносяться B. tabaci
Поширюється із зараженими рослинами. У теплу пору року імаго можуть перелітати та переноситься потоками повітря на значні відстані.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.