Довгоносик рисовий (Sitophilus oryzae)

130,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Довгоносик шкодить на всіх видах зернових , також в локшині, на гречці, на бобових, тютюні, хлібобулочних виробах, борошні та інших продуктах харчування.

Довжина жука 25 - 35 мм. Тіло коричневе, матове або слабко-блискуче; Переднеспинка в густих великих ямках; на кожному надкриллі по дві червоні плями; крила розвинені, і жук добре літає.
Усі стадії розвитку (яйце, личинка, лялечка) за формою та розмірами схожі на відповідні стадії коморного довгоносика.
Тривалість життя жуків – від 3 до 6 місяців. Жуки, що залишаються на зимівлю, живуть до 8 місяців; місцями зимівлі служать насип зерна, підземні галереї, нори гризунів та інші затишні місця в неопалюваних приміщеннях.
Рисовий довгоносик більш плідний, ніж коморний, і відкладає до 500 яєчок.
Спосіб відкладання і весь подальший розвиток протікають так само, як у комори довгоносика.
Рисовий довгоносик теплолюбний, і низькі температури йому згубні. У південних областях  протягом року розвивається до 4-х, а північних до 2-х поколений.
Оптимальною у розвиток є температура 28 – 30 °З, а вологість зерна 18 %. У умовах цикл розвитку триває 23 -25 днів. Розвиток одного покоління при 21 - 25 ° С триває близько 40 днів, а при 14 -18 ° С затягується до 3,5 - 7 місяців.
При температурі середовища нижче +13 ° С та вологості зерна (пшениці) нижче 10% розвиток рисового довгоносика не відбувається.

Моніторинг
Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.
Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.
Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.

Масовий вилов
Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.
Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.
Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.