Заболонник Моравіца (Scolytus morawitzi)

450,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Масово заселяє верхівки і частини стовбурів модрин з тонкою і перехідною корою ослаблених дерев і пригнічені гілки здорових дерев, викликаючи їхню суховерхівковість. Жуки надають перевагу розрідженим ділянкам лісу з великою кількістю світла.Характерними ознаками пошкодження дерев шкідником є витікання смоли з отворів (місць входу імаго в кору), а також характерна система галерей з центральною камерою та радіальними галереями (ходами) личинок. Маточні ходи прості, напівкруглі чи круглі; звивисті личинкові ходи відходять лише від випуклої частини маточного ходу. За сильного пошкодження крона дерев рідшає, частково відмирають верхівки та бокові гілки. Хвоя заселених дерев набуває жовтогарячого забарвлення та в’яне.
Жук завдовжки 2,6-5мм. чорно-бурий, слабко блискучий, вусики і лапки червоно-жовті. Самки відкладають яйця в дерева з тонкою корою. Вхідна галерея починається під корою і тому залишається непомітною. Галерея починається камерою, в яку самка відкладає 8-20 яєць впродовж 8-12 днів. Личинки, які відродилися живлячись проточують ходи завдовжки 15-17 см, заповнені буровим борошном, в заболоні і частково в лубі. Зимують личинки. Навесні личинки продовжують живитися, заляльковуються. Після завершення фази лялечки молоді імаго потребуючи додаткового живлення вигризають ходи завдовжки 0,7-1,3 см, які характеризуються відсутністю бурового борошна.
Масовий літ S.morawitza триває з середини червня до кінця серпня

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.