Муха строкатокрилка чорнична (Rhagoletis mendax)

234,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Цей шкідник регулярно завдає шкоди комерційному виробництву чорниці.
Збиток зазвичай бачимо в середині липня і продовжується доти, доки не буде зібрано врожай чорниці. На жаль, це зараження може залишатися непоміченим до збирання врожаю, коли личинки вилазять із плоду і їхня присутність стає очевидною під час обробки,або коли він продається свіжим.
Чорниця є єдиною комерційною культурою, ураженою цим видом, дикі ягоди, що використовуються личинками, включають брусницю,журавлину, та дику чорницю.
Імаго завдовжки 3-4,75 мм, тіло темно-коричневе з сірими та жовтими мітками. Крила з темно-коричневими, майже чорними перев'язями F-подібної форми. Личинка третього віку близько 8 мм завдовжки, білувата, загострена з переднього кінця.
Дорослі мухи починають літати у червні чи липні та залишаються активними протягом серпня. Вони спаровуються і перебираються на чорничні поля після тижневого додаткового харчування . Самка, що спарилася, відкладає по одному яйцю під шкірою кожної зі 100 майже стиглих ягід чорниці протягом приблизно місяця свого життя.
Личинка, безнога і має єдиний гачкоподібний зуб замість рота. Одна личинка повністю харчується однією чорницею протягом двох-трьох тижнів розвитку, внаслідок чого ягода-господар стає м'якою та водянистою.
Після завершення розвитку личинка падає на землю і зимує лялечкою у верхніхшарах ґрунту. Відмінною особливістю чорничної мухи є те, що хоча більшість лялечок з'являється наступної весни, деякі залишаються під землею протягом двох або трьох років. Тому обприскування для боротьби з личинками чорниці одним літом не обов'язково призведе до знищення даної популяції, оскільки в грунті часто все ще залишаються лялечки, які можуть з'явитися на наступний рік.
Хімічний контроль рекомендується, коли пастки для мух чорничних дають у середньому більше одного імаго на пастку протягом кількох днів поспіль. Як правило, обприскування слід проводити приблизно через тиждень після того, як у пастках з'являються перші чорничні мухи і продовжувати кожні 7-10 днів протягом усього періоду збирання врожаю.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.