Оленка волохата (Epicometis hirta)

525,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Жуки, що вилітають ранньою весною, харчуються генеративними органами рано квітучих рослин (кульбаба, мати-й-мачуха та ін.). Із зацвітанням плодових дерев перелітають у сади та виїдають бутони та квіти яблунь, груш та ін. У роки масового розмноження протягом 2-3 діб можуть повністю знищити генеративні органи. Особливо сильні ушкодження Оленка наносить у посушливі роки.
Жук чорного кольору, 9-13 мм завдовжки. По середній частині переднеспинки проходить подовжня борозенка. На надкрилах – білі плями різної форми. Тіло густо покривають жовто-сірі волоски, через що жук загалом виглядає сірим.
Жуки літають у теплі сонячні дні, найбільш інтенсивно з 10 години ранку до 15 години дня, а вже після 18 години вечора та в прохолодні ночі, або дощові дні жуки ховаютьсяв ґрунт на глибину 0,5–2,5 см.
Зимують жуки. Вони виходять із зимівлі, відразу після появи перших квітів на рослинах, якими і харчуються, знищуючи їх. Мігрують у пошуках квітучих рослин. Спочатку заселяють ранні садові культури (абрикос, персик), потім переходять на вишню та яблуню. При великій чисельності шкідника він мігрує на польові культури, особливо ріпак, здатні завдати значної шкоди врожаю. Для відкладання яєць самка заривається у землю і відкладає 15-20 яєць на глибині 35см.
Личинка виходить за 7-8 днів. Личинка товста, слабо с-подібно вигнута, покрита густими, довгими волосками.Тривалість личинкової фази трохи перевищує два місяці. Живуть у ґрунті, харчуються переважно рослинними залишками і не завдають шкоди.
Заляльковується в овальному земляному коконі. Фаза лялечки триває 14-15 днів. Молодий жук залишається зимувати у коконі.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.