Клоп коричнево-мармуровий (Halyomorpha halys)

589,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Личинка і доросла комаха харчуються одними і тими ж видами рослин, віддаючи перевагу плодам і молодим паросткам більшості садових культур. Клоп проколює хоботком зовнішні тканини рослин, висмоктуючи сік. На поверхні плодів та листя яблуні та груші у місцях проколів утворюється некроз, під шкіркою – суха ватоподібна тканина, смак плодів погіршується, поверхня стає бугристою; на цитрусових та хурмі призводить до недорозвиненості та передчасного опадіння,на винограді - ягоди не розвиваються та опадають; на фундуку ушкоджує горіхи у стадії молочно-воскової стиглості, призводячи до припинення розвитку ядра. Пошкодження можуть посилюватися вторинними інфекціями. Так, наприклад, на перці та томаті у місцях проколу розвивається гниль плодів.

Типовий клоп-щитник. Тіло грушоподібної форми, трохи сплощене довжиною 10-17 мм. Забарвлення коричневе (з відтінками попелястого, червоного, сірого або жовтуватого кольорів), верхня сторона тіла і голова мають темні і світлі плями, що чергуються, що візуально створює мармуровий малюнок.Нижня сторона тіла-білого або блідо-коричневого кольору, часом із сірими або чорними цятками. На черевному обідку в передній і задній частинах кожного сегмента є темні, майже чорні плями із зеленим металевим блиском, між цими плямами черевний обідок білуватий.Характерні відмінності – світлі кільця на вусиках, яких немає у схожих клопів. Ноги коричневі також із білими смугами.
Навесні самка відкладає білі кулясті яйця, прикріплюючи їх до нижньої сторони листа купками по 20-30 штук. Відроджуючись із яєць, німфи залишаються у кладці протягом кількох днів.
Вид має п'ять личинкових вікових груп, проходячи кожен вік личинки виглядають по-різному.
Повний цикл розвитку триває 35-45 днів.
Зимує імаго. Для зимівлі вибирають різні сухі укриття, часто опиняються в житлових приміщеннях, можуть утворювати величезні скупчення. Так, в одному будинку може зібратися кілька тисяч комах.
Клопи залишають місця зимівлі наприкінці квітня, додатково харчуються протягом 1-2 тижнів. Потім приступають до спарювання. Після спарювання самка робить кілька яйцекладок 20-30 штук, розташовуючи їх зазвичай на нижній стороні листа, але яйця можуть бути відкладені на фрукти, стебла та неживі предмети.

Феромон, який використовується в пастках – агрегаційний, той, який виділяють клопи, збираючись в укриття зимувати. Не статевий! коли самці летять на запах самки. Тому феромон добре працює у другій половині літа, коли у клопів з'являється бажання знайти затишне містечко. Навесні феромони пастки не ефективні, т.к. клопи націлені на розселення та відкладання яєць.
Тому рекомендують використовувати феромонні пастки із середини липня.

Моніторинг
Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.
Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.
Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.

Масовий вилов
Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.
Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.
Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.