Міль Гватемальська картопляна (Tecia solanivora )

160,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Пошкоджені рослини: бульби насіннєвої та продовольчої картоплі схожі з пошкодженням інших виїмчастокрилих молей: бульби в розрізі мають отвори. Екскременти, залишки їжі на поверхні. Вихідний отвір 2-3 мм - трохи більше, ніж у картопляної чи томатної молі.
Гватемальская клубневая моль при достаточно большом заражении может привести к полной потере урожая.
Розмах крил становить 9-10 мм для чоловіків та 13 мм для жінок. Дорослі самки яскраво-коричневі, з трьома мітками та яскраво-коричневими поздовжніми лініями на передніх крилах. Самці темно-коричневі, з двома мітками на передніх крилах і ледь помітними поздовжніми лініями.
Лялечка спочатку зеленуватого кольору, пізніше стає темно-коричнева. Кокон шовковистий, покритий дрібними частинками ґрунту та детритів, довжиною 7,3-9 мм.
Метелики ведуть нічний образ життя, вдень укриваються серед листя або в тріщинах ґрунту. Перелітають на короткі дистанції. Яйця відкладають на грунт, бульби, основу стебла, іноді на листя або стебло. Протягом 10 днів самка відкладає 156-250 яєць.
Гусениці буравливаются в бульбу. Лялечка може знаходитися в ґрунті, на стінах сховища, у мішках (тарі) та випадково – у бульбах. Лялечки не мають діапаузи.Розвиток молі у значній ступені залежить від температури.
Встановлено, що за температури 10 °С шкідник дає 2 генерації, при 25 °С - 10. Найбільш сприятна температура для відкладення яєць 15 °С
Виявити гватемальську картопляну міль можно візуально по пошкодженим отворам на бульбах, екскрементах та екзувіях (особинковим шкіркам). Найбільш простий і надійний спосіб виявлення застосування феромонних пасток, особливо дельтоподібної форми. Інші типи пасток також можна використовувати, але за високої щільності шкідника.


Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.