Хрущак булавовусий (Tribolium castaneum)

130,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Є шкідником борошна, але також імаго і личинки заражають рис, пшеницю, кукурудзу, ячмінь, подріблене зерно, оброблені боби, горіхи, спеції, сушені овочі та фрукти, насіння тютюну, дріжджі та сухе молоко, шоколад і фармацевтичні препарати.

Довжина тіла жука 35-5 мм. Жук від червоно-бурого до іржаво-рудого забарвлення, майже матовий.
Личинка спочатку білого кольору, до останнього віку стає жовтуватою, довжина тіла 3-7 мм, з двома трикутними гачкоподібними відростками на 9-му черевному сегменті.
Лялечка жовто-біла довжина її трохи більше 3,5 мм. Лялечка самки з двома невеликими горбками на кінці черевця, а лялечка самця з одним невеликим піднесенням.

Самки хрущаків за сприятливих умов здатні відкласти за життя в середньому 300-350, а максимально – до 1000 яєць.
Яйця важко знайти, т.к. вони покриті липкою рідиною, яка швидко збирає на себе частинки борошна та пилу. Розвиток яйця при 25 ° С триває 6-7 днів.
Личинки проходять 5-12 линок, перетворюються на лялечку, а потім на жука. Найкраще личинка розвивається у борошні та висівках.При масовому зараженні борошно стає комкуватою.Заражена личинками борошно набуває брудного кольору, поганий запах, неприємний смак й у їжу не придатне.
Личинки, залежно від температури, розвиваються 20-100 днів.
Фаза лялечки при температурі 27 ° С триває близько 10-12 днів.
Абіотичні фактори. Нижній температурний поріг розвитку у булавоусого хрущака – 15,2 °С.
В опалювальних приміщеннях розвивається цілий рік. У неопалюваних приміщеннях зимують жуки. Живуть вони довго, до двох років і більше.
Комахи надзвичайно витривалі до низького вмісту вологи. У розмелених продуктах вони можуть розвиватися при вмісті вологи близько 1%.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.