Плодожерка персикова (Carposina niponensis)

130,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Персикова плодожерка пошкоджує плоди яблуні, груші, айви, персика,
нектарину, сливи, вишні, глоду, горобини, кизильника. У необроблюваних пестицидами садах ушкоджуваність плодів гусеницями шкідника сягає 80 - 90%.
Метелик сірий. Довжина тіла самки 11 мм, у розмаху крил 16 – 18 мм.
Самець менший. Передні крила видовжені, сріблястого кольору, трохи блискучі. Яйце рожево-червоне, округле 0,4 мм у діаметрі.  Гусениця молодшого віку білуватого кольору, старшого від жовтуватого до червоного.Довжина дорослої гусениці 13 – 16 мм. Лялечка веретеновидна, жовтувато-коричнева, довжиною 7-9 мм. Кокони двох видів: зимовий та літній.
Зимують гусениці 5-го віку у ґрунті, на глибині 10 см, у радіусі 1 – 2 м від
штамба дерева. Весною, у травні, гусениці залишають зимовий кокон і пересуваються до поверхні ґрунту, де плетуть пухкий літній кокон, в якому і заляльковуються. Через 12- 15 днів з моменту лялькування починається літ метеликів, який триває до 30 днів. Метелики спаровуються і відкладають яйця.Через 7 – 9 днів із яєць відроджуються гусениці, які впроваджуються у плоди. Стадія гусениці триває близько 30 днів. У серпні вони залишають плоди і йдуть на лялькування.
Персикова плодожерка у пошуках кормових рослин може мігрувати на відстань від 250 м до 1 км. Основним джерелом поширення
плодожерки є заселені плоди. Гусениці шкідника можуть тривалий час
виживати в плодах, що зберігаються. У сховищах, в упаковці, персикова плодожерка здатна завершувати повний цикл розвитку.

Пастки з феромоном вивішують у крони дерев на висоті 1,5-2 м. Самці шкідника залучаються запахом феромону, що імітує запах самки, проникають усередину пастки і приклеюються на клейкій поверхні. Відловлених на феромон метеликів визначають за генітальним апаратом

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.