Зернівка чотириплямиста (Callosobruchus maculatus)

140,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Пошкоджує такі культури: віку, горох, кінські боби, маш, сою, квасолю, сочевицю, чину та інші зернобобові культури. В одному зерні може знаходитись до 10 личинок.. Зернівка шкодить переважно в
складських приміщеннях, але може розвиватися й у полі.

Вигляд схожий на китайську зернівку, але стрункіший і меншого розміру.
Жуки завдовжки – 3мм, шириною – 1,5 – 1,7мм. Вусики самця та самки пильчасті. Забарвлення жуків сильно варіює. Надкрила червонувато - коричневі з чорними основами. Сірувато - білуваті волоски на надкрилах утворюють малюнок у вигляді Х.Яйця білого кольори, напівпрозорі. Личинка біла, вигнута, неопушена. Лялечка без волосків, білого кольору.

Яйця відкладають на боби або насіння, що розкрилися, приклеюючи їх до
оболонки насіння. Можуть бути відкладені на мішки, стінки різної тари. На одне насіння відкладається до 15 штук яєць. Жуки здатні до перельотів і активні, особливо в жарку пору року. Плодючість однієї самки до 100 яєць. Розвиток яєць від 5 – 6 днів до 12. Личинки вбираються в насіння під оболонкою яйця. Весь цикл розвитку від стадії яйця до вильоту жука коливається від 40 до 180 днів. За високої температури (27 – 30оС)
розвивається до 9 поколінь на рік.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.