Лучний метелик — Loxostege (Margaritia) sticticalis L.

130,00
грн.
Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Лучний метелик дає від 1 до 4 поколінь на рік Основну шкоду завдають гусениці, які живляться надземними частинами рослин. У пошуках корму вони можуть великими масами переходити з одного посіву на інший. У період масового розмноження можлива 100% загибель рослин.
Шкодить цукровихм бурякам, багаторічним бобовим, соняшнику, гороху, коноплям, кукурудзі, овочевим рослинам, а також ячменю, пшениці, сорго, картоплі.
Самець менший за самку (розмах крил самця 18-20 мм, самки - 20-26 мм), володіє більш тонким і довгим черевцем і пильчастими вусиками (у самки вусики ниткоподібні). Тривалість життя 4-20 днів. Плодючість від 30 до 300 яєць, максимум 600 яєць. Яйця відкладаються на нижню сторону листя, сходи та на ґрунт групами по 2-3 шт. (Іноді більше 20 шт.) або по одному. Тривалість розвитку яєць 2-15 днів. Гусениці розвиваються протягом 10-30 днів, залежно від температури, досягаючи в останньому 5 віці 35 мм. Забарвлення гусениць мінливе: від світло-зеленого до сіро-зеленого, іноді майже чорного. На спинній стороні - темна смуга та по дві смуги з боків. Голова чорна із світлим малюнком. Зимують гусениці, що завершили харчування, в коконах у грунті. Стадія лялечки триває 7-38 днів. Маса тіла – 12-60 мг. Лялечки варіюють за забарвленням (від світло-жовтого до темно-коричневого).
Літ метеликів відбувається в різні терміни в залежності від зони і часто розтягнутий: імаго покоління, що перезимовує - у травні-червні, першого покоління - у червні-липні, другого покоління - липні-серпні, третього і четвертого поколінь - у серпні-вересні. Для початку відкладання яєць метелики потребують харчування нектаром. У пошуках місць харчування та відкладання яєць імаго здатні пролітати десятки кілометрів. Розвиток залежить від температури та суми опадів у періоди харчування гусениць. У період зимівлі гусениці здатні витримувати низькі температури до -40 ° C

Метелики активні з настанням присмерків до півночі й перед сходом сонця. Вдень вони сидять під листками рослин. Активно летять на світло в теплі ночі, а за високої температури, особливо під час грози, їх рухливість різко зростає і вони здатні мігрувати на значні відстані. Метелики потребують додаткового живлення нектаром квіток або краплиннорідкою вологою. Посушливі умови призводять до деградації яєчників і безпліддя самок.

Характерною особливістю лучного метелика є циклічність масових розмножень, синхронізованих з циклами сонячної активності та клімату

У пастку з клейкою вкладкою поміщається приманка – диспенсер. Диспенсер містить феромон, який приваблює лугового метелика у пастку. Потрапивши у пастку, метелики надійно прилипають до спеціального клею.
Феромонні пастки рекомендується вивішувати після появи сходів посівів та використовувати їх до дозрівання та збирання врожаю. Пастки розвішують на кілочках на висоті 1-1,2 метра від землі.
Через 2-4 тижні після встановлення пастки запилений або покритий комахами клейовий вкладиш слід замінити на новий, залишивши диспенсер, що вже використовується.
Для проведення моніторингу за популяцією лугового метелика рекомендується використовувати 1-2 пастки на 1 га, а за наявності вогнищ шкідника 1 пастку на 0.25-0.5 га. На індивідуальних ділянках не менше 2 пасток на 100-300 кв. Переглядають пастки через день до початку льоту, а потім щонайменше один раз на тиждень.
У вогнищах ураження для масового вилову шкідника рекомендується вивішувати 15-30 пасток на 1 га. Відстань між пастками має бути щонайменше 10 метрів.

Моніторинг
Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.
Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.
Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.

Масовий вилов
Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.
Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.
Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.