Жук капровий (Trogoderma granarium)

130,00
грн.

Приманка- диспенсер просочений синтетичним аналогом феромону даного шкідника. Запакований у герметичне металізоване саше та приваблює представників тільки цільового виду.
Зберігати у сухому прохолодному місці, захищеному від прямого сонячного проміння. Термін зберігання при температурі 10-15 ° С - 6 місяців. Термін зберігання при температурі 4-6 ° С - 12 місяців. Термін зберігання у морозильній камері при температурі -18 °C – понад 24 місяці.

Личинки капрового жука перетворюють заражені зернопродукти на
порошкоподібну масу, що складається із залишків продуктів та екскрементів, непридатну для використання в їжу та на корм худобі через отруйність. Відомі випадки знищення до 70% продукції, що зберігається.
Капровий жук - типовий шкідник запасів, що розвивається без діапаузи, в оптимальних умовах, що дає спалах масового розмноження, пристосований до виживання в несприятливих умовах. Личинки переносять підвищену температуру до 50°. У природних умовах перезимовують за середньомісячної січневої ізотерми -6°С. За відсутності їжі личинки здатні впадати в діапаузу та залишатися життєздатними протягом 3 років. Капровий жук стійкий до дії всіх комах – шкідників запасів – пестицидів, у тому числі і фумігантів. За наявності корму та оптимальної температури протягом року дає масове розмноження (чисельність личинок досягає 6 тис. шт на кг продукта).

Капровий жук має добре розвинені ротові органи типу гризу, хоча жуки не харчуються.Жуки не літають, тому активно розселяються лише у межах приміщення.
Форма тіла жука подовжено-овальна, довжина від 1,6 до 3,2 мм, ширина 0,9-1,7мм. Колір варіює від світло-жовтого до темно-бурого, самці менше самок. На надкрила є малюнок. Волосся на спинній поверхні тіла жуків легко стираються і у таких екземплярів вона здається голою. Яйце подовжене - овальне, молочно-білого кольору, один кінець закруглений, інший більш загострений і має кілька шиповидних виростів. Личинки мають світло-жовте забарвлення, сильно опушені стирчать волосками, які на хвостовому кінці тіла утворюють пензлики. Лялечка світло-кремова, покрита густими, довгими рудими волосками. На голові волоски утворюють конусовидний чубчик.

Зимують личинки 3 - 6 віків, у харчовому субстраті або в тріщинах стін,
дерев'яні конструкції. Навесні личинки 6 - 7 віків заляльковуються, не приступаючи до харчування. Це процес займає 12 - 25 днів залежно від динаміки температурних умов. Личинки молодшого віку харчуються і закінчивши розвиток, лялечки. Жуки солом'яно-жовтого забарвлення залишаються у личинковій шкірці 4 – 5 днів. Живуть жуки всього 6
- 15 днів. Жуки, що вийшли, спаровуються і через добу самки приступають до яйцекладки. Середня плодючість самок – 65 яєць. Інкубаційний період – 14 – 22 дні. В неопалюваних приміщеннях розвивається одне покоління на рік. У опалюваних розвиток йде без зимової діапаузи.

Цей шкідник насамперед заражає солодовні та дробильні цехи пивоварних заводів, масложирокомбінатів та кондитерських фабрик.Заражені продукти перетворюються на порошкоподібну масу з екскрементів, залишків корму та личинкових шкірок і непридатні для використання в їжу та на корм худобі через отруйність. Особливо сильно ушкоджується насіння, оскільки личинки насамперед виїдають зародки.

Моніторинг

Синтетичні феромони та атрактанти використовуємо для залучення комах у пастки.

Завдяки цьому можна визначити наявність, кількість та активність конкретних комах на певній культурі у даний момент часу.

Це дає можливість прорахувати ту стадію життєвого циклу шкідника, що являється більш вразливою до обробок пестицидами.

Все це допоможе приймати своєчасні рішення до того, як шкідники завдадуть значної шкоди.Масовий вилов

Основна мета масового вилову - зловити якнайбільше цільових комах, щоб зменшити їх загальну чисельність.

Шкідників заманюють у пастки, які розміщені у великій кількості на одиниці площі.

Пастки містять атрактант або феромон, а в деяких випадках використовують певний колір, який приваблює комах.